Зеленський назвав умови проведення виборів в Україні під час війни
Президент Володимир Зеленський вважає можливим провести вибори в Україні протягом 2024 року, однак за певних умов. Про це він розповів в інтерв'ю.
Зеленський зазначив, що проведення виборів зараз забере увагу українців та світу від головного – від процесу відновлення миру.
Крм того, необхідно забезпечити змогу реалізувати право голосу для всіх громадян, зокрема військовослужбовців та вимушених переселенців за кордоном; також має бути забезпечено фінансування та присутність іноземних спостерігачів на виборчих дільницях на передовій. В цьому питанні президент розразовує на допомогу партнерів. Зеленський розповів, що обговорював цю тему з американським політиком-республіканцем Ліндсі Гремом.
«Моя відповідь дуже проста: якщо наші парламентарії готові, бо нам тоді потрібні зміни до законодавства, у Виборчий кодекс, зробити це швидко. Це раз. Якщо, я сказав йому, ви готові дати мені 5 млрд доларів, тому що я не людина, яка займається бруківкою, і не зможу просто забрати із бюджету 5 млрд дол. Мені здається, саме така сума потрібна на проведення виборів у звичайний час, а у військовий, я не знаю, що це за сума. Якщо США разом із Європою дасть нам підтримку, бо проводити вибори у кредит я не буду, забирати їх з тих, які на армію, також не буду», - наголосив він.
Також, за словами президента, він би не хотів зараз фантазувати щодо того, щоб "ми жили б без виборів три, п'ять, сім років".
"Я не хочу, щоб стосовно влади було уявлення, що вони за щось тримаються. Я ні за що не тримаюся, я б хотів провести вибори. Чесно, мені б хотілося це зробити протягом року", - сказав президент.
"Для нас потрібен кожен голос. Ми не зможемо для самих себе сказати, що це дуже демократично проведено. Нам потрібен легітимний вибір. Щоб цей вибір був зроблений суспільством. Щоб це не роз'єднало наших людей. Щоб військові могли проголосувати. Вони захищають сьогодні цю демократію, і не дати їм цієї можливості через війну - це нечесно", - сказав глава держави.
Докладніше про наміри влади щодо виборів читайте в статтіІнни Ведернікової "Війна і вибори: яка перемога важливіша" на сайті ZN.UA.