/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2Fca2df1032485452cf3038208db2f8d70.jpg)
Експерт розповів, як Україні увійти до пулу найбільших виробників зброї в світі
Україна за певних умов може значно збільшити виробництво озброєння та наблизитися до десятки найбільших світових гравців цього ринку. Про це в інтерв'ю УНІАН заявив директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак.
В то й же час експерт нагадав, що рекордним для України був 2009 рік – тоді наша держава отримала замовлень на поставку озброєнь на 2 мільярди доларів. За ці роки найбільші світові виробники зброї значно наростили портфелі своїх замовлень.
"Потрібно ставити собі амбітні цілі – хоча б наблизитися до десятки найбільших світових гравців. Проте, треба розуміти, що для цього потрібен системний підхід, наприклад, як у випадку з Туреччиною чи Ізраїлем. У тієї ж Південної Кореї портфель замовлень на рік складає вже 17 мільярдів доларів, що для нас є непід'ємною сумою", - зазначив експерт.
За його словами, одним зі шляхів виходу на нові ринки є отримання ліцензій на спільні виробництва та розвиток військово-технічного співробітництва, передусім із Туреччиною чи Німеччиною.
Новим вікном технологічних можливостей для України має стати масштабна співпраця з такими авторитетними та потужними гравцями, як BAE Systems (Велика Британія), Rheinmetall (Німеччина), Lockheed Martin (США) та іншими.
"Військово-технічне співробітництво стає ключовим напрямком, з огляду на можливість приходу потужних компаній на український ринок, спільних розробок та спільних виробництв. Той же німецький концерн Rheinmetall до кінця серпня планує розпочати обслуговування танків в Україні. Варто вийти на спільне створення засобів ППО. Також є перспективи спільних робіт у проектах створення та виробництва танку KF51 Panther і БМП Lynx KF41 від Rheinmetall. Це буде дуже гарний кейс, який може зробити гарний заділ на майбутнє", - зазначив Бадрак.
Завод концерну Rheinmetall в Україні
На початку липня цього року німецький збройовий концерн Rheinmetall оголосив про наміри запустити в Україні виробництво своєї бронетехніки.
У серпні голова концерну Армін Паппергер заявив, що планує взяти в довгострокову оренду українські танкові заводи, щоб виготовляти там свою продукцію. За його словами, Rheinmetall може налагодити виробництво танків в Україні вже незабаром.
Також він додав, що до кінця серпня в Україні мають запустити базу з ремонту та обслуговування вже поставлених німецьких танків.
