В Україні стартували офіційні продажі нових розумних годинників Samsung Galaxy Watch6 (40 та 44 мм) та Watch6 Classic (43 та 47 мм). Перша модель залишилась візуально майже без змін, а от другій повернули фізичний безель. Ми вже встигли протестувати Samsung Galaxy Watch6 (44 мм), а нижче ділимося враженнями від екрана та можливостей, від дизайну та матеріалів. Також буде про досвід користування та автономність, про спортивні функції та інтерфейс.
Зміст
- 1 Технічні характеристики Samsung Galaxy Watch6
- 2 Пакування та комплектація
- 3 Дизайн та матеріали
- 4 Дисплей Samsung Galaxy Watch6
- 5 Можливості, функціональність та інтерфейс
- 6 Підключення до смартфона та ПЗ
- 7 Здоров’я та спортивні функції
- 8 Автономність Samsung Galaxy Watch6
- 9 Вартість та конкуренти
Технічні характеристики Samsung Galaxy Watch6
Дисплей | 1,47-дюйм сенсорний AMOLED, роздільна здатність 480×480 пікселів, 327 ppi |
Фізичні кнопки | Є, 2 штуки |
Захист | Водонепроникність WR50, захист від води, пилу IP68 |
Процесор | 2-ядерий Exynos W930 1400 МГц |
Пам’ять | 2 ГБ оперативної, 16 ГБ вбудованої |
Операційна система | Wear OS 4 та One UI 5 Watch |
Підключення | Bluetooth 5.3 BLE, Wi-Fi 5 (802.11ac) 2.4ГГц/5ГГц, NFC,GPS/ГЛОНАСС/Beidou/GALILEO/QZSS |
Датчики | Акселерометр, пульсоксиметр, пульсометр, ЕКГ, гіроскоп, магнітометр, датчик освітлення, барометричний висотомір |
Розумні функції | Керування плеєром, керування камерою, SMS, вібробудильник, календар, погода, секундомір, таймер |
Батарея | 425 мАгод |
Заряджання | Дротове, бездротове |
Автономність | До 2 діб в залежності від способів використання |
Ремінець | Універсальний, можна знімати, ширина 20 мм, матеріали шкіра/гума/силікон |
Корпус | Алюміній |
Габарити | 44.4×42.8×9 мм |
Вага | 33 грами |
Пакування та комплектація
Samsung Galaxy Watch6 поставляються в довгому вузькому прямокутному боксі.
Всередині бачимо сам годинник, бездротову зарядку (кругла магнітна вигнута платформа) з кабелем середньої довжини та USB-C. Також є гарантія та документація.
Дизайн та матеріали
Samsung Galaxy Watch6 візуально схожі на попередню модель: вони круглі з плавними рівними краями навколо циферблату. Габарити моделі 44,4×42.8×9 мм, а вага 33 грами. Корпус так само алюмінієвий і трохи тонший, а екран захищає сапфірове скло.
Воно ж тепер знаходиться й на дні годинника і захищає його ще й знизу. Там само бачимо основний біоактивний датчик Samsung.
Відразу помітно, що рамки стали суттєво тоншими. Це дозволило встановити більший екран.
Ydri
блогер
На лівому торці розумного годинника бачимо мікрофон та дві фізичні кнопки: верхня Home в червоно-чорних кольорах та нижня «Назад». Одним натисканням перша може повернутися до головного екрану, відкрити Bixby довгим натисканням або перевести до останньої програми подвійним натисканням.
Ремінці в годиннику залишили розміром 20 мм, але зробили нову систему від’єднання та прикріплення. Тепер це одна довгаста кнопка посередині, яку треба натиснути, щоб відстебнути чи причепити ремінець.
Звучить це дуже просто, а головне, що так є й по факту. Тепер міняти ремінці стало зручно. Буквально одне натискання і все готово. Корисне нововведення, що прибрало негатив та звичне роздратування при заміні ремінців по зі старим механізмом. До речі, їх теж можна ставити, якщо це потрібно. Але після нових вражень вам цього навряд чи захочеться.
Samsung Galaxy Watch6 гарно носяться та виглядають, а ремінець гарно прилягає до руки. На мій смак вони трохи офіційні, тому підійдуть під діловий костюм, особливо з різними мінімалістичними циферблатами, або інший діловий та близький до нього стиль. Напевно, годинник без проблем можна носити будь-кому та в будь-якому стилі, але тут просто справа смаку. В усьому іншому враження максимально наближені до Samsung Galaxy Watch5 (наш огляд тут).
Дисплей Samsung Galaxy Watch6
Samsung Galaxy Watch6 у версії 44 мм, яка була в нас на огляді, встановлений 1,5-дюймовий Super AMOLED з роздільністю 480×480 пікселів, а у 40-мм варіанті діагональ 1,3 дюйма з роздільною здатністю 432×432 пікселів. Обидва варіанти на 0,1 дюйма більші, ніж у серії Watch5.
Дисплей має олеофобне покриття, але все одно швидко збирає відбитки пальців та інші сліди використання. Правда, більшу частину цього всього не помітно під час носіння. Лише під певними кутами погляду на екран іноді видно який він може бути замацаний, але тут треба просто завести звичку періодично протирати його хоча б декілька разів на день.
Екран годинника все ще дуже деталізований та без жодних видимих пікселів, а ще яскравий та чудово показує себе під прямими сонячними променями. В таких умовах, та на максимальній яскравості видно навіть найдрібніший текст чи інші елементи інтерфейсу.
Також маємо автояскравість та режим Always-On-Display. В останньому на екрані показується досить багато інформації. Це я помітив ще на минулому поколінні. Правда, здебільшого це залежить він обраного циферблата, але все ж більшість з них корисно інформативна в режимі завжди увімкненого екрана.
Можливості, функціональність та інтерфейс
Samsung Galaxy Watch6 отримав новий двоядерний (Cortex-A55) чип Exynos W930, що працює на частоті 1,4 ГГц та зроблений за 5-нм техпроцесом. Проте цей процесор майже ідентичний версії Exynos W920, що встановлений в Watch5. Різниця тільки в трохи більшій частоті. Також маємо 2 ГБ оперативної (в минулій версії було 1,5 ГБ) та 16 вбудованої пам’яті.
Звичайно не забули про модулі LTE, Bluetooth 5.3 BLE, Wi-Fi 5 (802.11ac) 2.4ГГц/5ГГц, NFC, GPS/ГЛОНАСС/Beidou/GALILEO/QZSS, а також фірмовий датчик BioActive.
Samsung Galaxy Watch6 захищені від пилу, вологи та води за стандартами IP68 та 5ATM. Це означає, що з годинником можна не тільки приймати душ та потрапляти під дощ, а й купатися та навіть занурюватися на глибину.
Samsung Galaxy Watch6 — повноцінний розумний годинник, а не фітнес-модель, як багато інших популярних моделей. Тому тут є повноцінний Play Market з застосунками. Так, їх не мільйони, як у повноцінній версії, але їх кількості точно вистачить для комфортного користування будь-кому.
Поруч зі звичайними Spotify, Deezer, Калькуляторами та іншим, можна встановити безліч застосунків-циферблатів, а потім використати їх на екрані.
Керування свайпами просте та інтуїтивно зрозуміле. Але ще воно таке саме, як і на попередніх моделях. Проведення знизу вгору відкриває меню з застосунками. Зверху вниз відкриває завісу-меню швидкого доступу до різних функцій. Звідси можна увімкнути/вимкнути звук та вібрацію, Always-On-Display, режим «Не турбувати», нічний режим, ліхтарик, збереження енергії, блокування екрана під час купання, Авіарежим, GPS тощо. Деякі значки-функції можна прибрати, а замість них додати інші.
Свайп з права наліво дає доступ до віджетів. Їх розташування та кількість змінюються прямо там, або через застосунок. Свайп зліва направо відкриває розділ зі сповіщеннями. Тут дають переглянути повідомлення, відповісти на них досить великою кількістю шаблонів, видалити тощо.
Довге затискання основного екрана викликає меню, де його можна замінити на інший, завантажений з магазину, та налаштувати для себе.
Керувати годинником можна й жестами. Повернення зап’ястя вниз відхилить дзвінок, його підйом відповість на дзвінок й так далі. Це прикольна функція, але до неї треба звикати, бо ні з першого, ні з десятого разу особисто в мене нормально давати команди не виходило.
Повідомлення від застосунків, дзвінків, SMS тощо зображаються яскравою помаранчевою точкою з лівого боку дисплея. Тож користувач завжди бачить, що у нього є непрочитані повідомлення.
За допомогою Samsung Galaxy Watch6 можна приймати дзвінки та відповідати на повідомлення за допомогою певної кількості різних шаблонів. Звичайно, це не повноцінне спілкування, але цього більш ніж достатньо, щоб швидко комусь написати «Так», «Передзвоню», «Ні» тощо, якщо це потрібно терміново, а ви дуже зайняті.
Під час розмов вас чутно нормально, а от іншу сторону так собі. Я розумію, що там невеликий динамік, але мені здається на минулому поколінні він був гучнішим.
Як і попередня модель, Samsung Galaxy Watch6 працюють безперебійно і чітко, не глючать. Вони не пригальмовують при використанні та мають гарну частоту оновлення екрана. А це позитивно впливає на анімацію екрана.
Підключення до смартфона та ПЗ
Samsung Galaxy Watch6 під’єднуються до пристрою швидко та зручно. Особливо, коли це гаджет від Samsung. Тоді вони розпізнають друг друга майже миттєво, а на екрані з’являється повідомлення про підключення.
Samsung Galaxy Watch6 працює під керуванням Google Wear OS 4 з оболонкою OneUI 5 від Samsung. Зовнішній вигляд системи, як завжди, максимально нагадує її в усіх інших пристроях компанії, тому власники смартфонів та минулих моделей годинників будуть як вдома.
Як і в минулому поколінні гаджетів, для повноцінного керування годинником знадобиться не один, а три застосунки: Galaxy Wear, Healt та Health Monitor. Так, не усі вони використовуються однаково, але все ж таки іноді доведеться застосовувати усі три й це не зручно.
Я розумію, в годинника багато функцій та можливостей, але чому дотепер це не змогли запхати в один застосунок? Я також розумію, що деякі з цих програм використовуються не тільки з годинником, але можна зробити щось одне саме для них та поєднати з іншими сервісами компанії.
Функцій та можливостей в годиннику дуже багато, включно з магазином застосунків та магазином циферблатів. В останньому величезний вибір вбудованих екранів (окрім вже класичних та популярних версій від Samsung з’явилися нові), а також багато циферблатів-застосунків з широкими налаштуваннями від сторонніх виробників.
В самих Galaxy Wear, Healt та Health Monitor все звично і зрозуміло для будь-якого користувача техніки компанії. А от якщо для вас це перший пристрій корейського бренду, то ви побачите, що він стильний та мінімалістичний, тут безліч налаштувань, але часто їх доводиться пошукати.
Також ви здивуєтеся згаданій проблемі вище: деякі функції годинника застосовуються та контролюються з одного застосунку, інші з другого, а от ті з третього.
Здоров’я та спортивні функції
Samsung Galaxy Watch6 має фірмовий датчик BioActive. А той може вимірювати пульс, температуру шкіри, насичення крові киснем, аналізує сон (кажуть, що тепер це робиться краще та додали тренера зі сну), робить ЕКГ, аналіз складу організму, вимірює артеріальний тиск тощо.
Після заміру ЕКГ детальну інформацію можна скинути своєму лікарю у вигляді PDF. Правда, тут же пишеться, що годинник не є медичним інструментом тому по цім значенням не можна ставити діагноз.
Разом з цим Samsung заявила про додавання сповіщення про миготливу аритмію. Тобто годинник вміє визначати ознаки фібриляції передсердь. Наскільки це дійсно так та чи варто довіряти цим показникам то вже окреме питання.
До функції SOS додали функцію виявлення сильних падінь. Годинник «бачить», що користувач впав, або з ним щось трапилося, тому через деякий час, який треба встановити, автоматично дзвонить екстреним службам чи на будь-який обраний номер.
Samsung Galaxy Watch6 має більше ніж 90 спортивних режимів. Деякі з них відстежуються автоматично та самі ж завершують сеанс (ходьба, біг тощо), але більшість доведеться вмикати самому. Для запису маршруту прогулянки чи пробіжки використовується GPS.
Точність вимірів порівнював з аптечним пульсоксиметром, а також з простішими годинниками Amazfit GTS 2 та Amazfit Neo. Samsung Galaxy Watch6 усюди здається точнішим, окрім вимірювання кроків. Чомусь він їх показує на 10-30% більше, ніж інші годинники. А ще, він більше реагує на фантомні рухи, коли чистиш зуби, вмиваєшся тощо.
Автономність Samsung Galaxy Watch6
Версія Samsung Galaxy Watch6 на 40 мм оснащена акумулятором ємністю 300 мАгод. У 44-міліметровій моделі стоїть батарея на 425 мАгод. У Galaxy Watch5 було 284 мАгод та 410 мАгод відповідно.
Офіційно обіцяють до 40 годин роботи без активного режиму Always-On-Display та до 30 годин з ним. По факту так і виходить. Принаймні у версії 44 мм. З автоматичною яскравістю, з усіма повідомлення, з розмовами з годинника до пів години, з різними активностями тощо повного заряду без АОD мені вистачило на 39 годин. З усім тим самим плюс Always-On-Display годинник розрядився та вимкнувся рівно через 30 годин від моменту заряджання.
Годинник підтримує швидку зарядку від комплектного пристрою. Обіцяють, що 8 хвилин заряджання дадуть 8 годин роботи. По факту це теж приблизно правда. З 0 до 100% годинник заряджається 40 хвилин.
Вартість та конкуренти
Samsung Galaxy Watch6 на 40 мм продається за ціною від 10 000 гривень. Версія на 44 мм обійдеться від 11 000 гривень. В цьому сегменті маємо інші популярні моделі. Наприклад, варто звернути увагу на минуле покоління. Samsung Galaxy Watch 5 можна придбати за ціною від 6500 гривень. Для поціновувачів техніки Apple та власникам їхніх телефонів краще придивитися до Apple Watch SE 2, бо гаджети Samsung найкраще працюють з іншими гаджетами компанії.
Якщо ж ви Android-користувач, але без телефона від корейського бренду, то в цьому ціновому сегменті є цікаві Amazfit T-Rex 2 (ціна від 7500 гривень) та Amazfit GTR 4 (ціна від 6500 гривень).
Samsung Galaxy Watch6 — гарний новий розумний годинник з чудовим яскравим AMOLED-екраном, безліччю можливостей, оновленим процесором та покращеним часом автономної роботи.
Хоча чип майже ідентичний минулому, а акумулятори стали більше лише на трохи, проте це все одно позитивні зміни. Радують зменшені рамки навколо дисплея та менша товщина корпусу. А він ще й алюмінієвий та із захистом від вологи, а дисплей та нижня частина покриті сапфіровим склом, що суттєво захищає від подряпин.
Samsung Galaxy Watch6 також мають покращені показники здоров’я та поліпшений режим сну з доданим тренером. З них можна дзвонити, хоча динамік наче став тихішим, та відповідати на повідомлення. І хоч розумний годинник став кращим не на багато, проте це все ще найкращий варіант для власників гаджетів компанії. Але якщо у вас минуле покоління цього годинника, або навіть позаминуле, то переходити на нове майже немає сенсу