Влітку більшість витрат за електроенергію (55%) – вартість охолодження. Через наслідки масованих атак РФ на українську енергосистему потреба економії струму зберігається.
Як повідомляє "Укренерго" на офіційній сторінці в Telegram, за даними Північноамериканської корпорації електричної надійності (NERC), якщо цього літа температура різко підвищиться, дві третини Північної Америки можуть зазнати нестачі електроенергії в години максимального споживання. Деякі поради, які пропонують американські компанії, варто використати й для українців. Серед них:
- міняти фільтри кондиціонера кожні три місяці. Брудний фільтр обмежує потік повітря і змушує кондиціонер працювати інтенсивніше та споживати більше електроенергії.
- встановлювати кондиціонер на 25 градусів та вище. За даними американського постачальника електроенергії, зниження температури кондиціонера на кожен градус нижче 25 додає 3% вартості платіжки;
- закривати вікна жалюзі або шторами, щоб обмежити потрапляння сонячних променів усередину будинку. Це зменшить нагрівання повітря в кімнатах.
- використовувати для охолодження вентилятор, а не кондиціонер. Вентилятори використовують менше електроенергії для забезпечення циркуляції повітря.
- закривати тріщини та отвори навколо дверей та вікон. У спеку це утримає прохолоду в будинку і не дасть проникнути на розпечене повітря з вулиці. А взимку герметизація діятиме навпаки – допоможе зберегти тепло у будинку.
Економне використання електроенергії не вимагає нехтування своїм комфортом. Іноді достатньо кількох простих дій, щоб і платіжка знизилася, і в енергосистемі був баланс.
Як раніше писав OBOZREVATEL, українці платять за газ за різними тарифами. Більшість користується послугами "Нафтогазу", проте є й кілька комерційних постачальників блакитного палива.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!