Угорщина хоче ще рік купувати російську нафту в обхід санкцій ЄС: що задумали у Будапешті
Угорщина хоче ще рік купувати російську нафту в обхід санкцій ЄС: що задумали у Будапешті

Угорщина хоче ще рік купувати російську нафту в обхід санкцій ЄС: що задумали у Будапешті

Угорщина звернеться до Європейського союзу з проханням про продовження на один рік звільнення від санкцій проти Росії, яке дозволяє нафтопереробній компанії Slovnaft, що входить до MOL (MOLB.BU), експортувати продукти, перероблені з російської нафти. Петер Сіярто заявив, що угорській енергетичній групі MOL потрібно ще один рік, щоб завершити інвестиції у свій словацький нафтопереробний завод Slovnaft, що дозволить перейти на неросійську нафту.

Таку заяву він зробив після зустрічі із міністром закордонних справ Словаччини. Про це повідомляє Reuters.

"Для перенесення цих інвестицій необхідний ще один рік, тому ми просимо ЄС продовжити на один рік звільнення від санкцій, яке дозволяє MOL та Slovnaft, що входить до групи, експортувати продукти переробки російської нафти до Чехії", – сказав Сіярто.

MOL володіє нафтопереробними заводами в Угорщині та Словаччині, які не мають виходу до моря і живляться від південного відгалуження трубопроводу "Дружба".

Словаччина отримує майже всю сиру нафту з Росії трубопроводом "Дружба", але планує скоротити цю частку цього року.

Голова та головний виконавчий директор MOL Жолт Хернаді повідомив у квітні, що MOL планує частково профінансувати технологічні інвестиції у розмірі 500-700 мільйонів доларів, необхідні для диверсифікації своїх нафтопереробних заводів Danube та Slovnaft, відмовившись від нафти марки Urals, за рахунок фондів ЄС.

За його словами, минулого року лише близько 5% нафти, що споживається Slovnaft, припадало на частку неросійських компаній, але до кінця 2023 року ця частка зросте приблизно до 30-35%, або 2 млн тонн.

Нагадаємо, Угорщина не підтримала виділення чергового траншу Євросоюзу у розмірі близько 500 мільйонів євро на військову допомогу Україні. Причиною блокування стало включення Україною угорського OTP Bank до списку міжнародних спонсорів війни.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader