Власник Twitter Ілон Маск заявив про обмеження кількості переглядів постів на добу у соціальній мережі. Американський підприємець, якому нещодавно виповнилося 52 роки, пообіцяв, що це тимчасове рішення.
- Щоб протистояти екстремальному рівню збору даних та маніпуляціям із системою, ми застосували такі тимчасові обмеження: Перевірені акаунти обмежені в читанні 6000 повідомлень на день; Неперевірені акаунти – 600 повідомлень на день; Нові неперевірені акаунти – 300 повідомлень на день, — написав Маск 1 липня.
To address extreme levels of data scraping & system manipulation, we’ve applied the following temporary limits:
— Elon Musk (@elonmusk) July 1, 2023
- Verified accounts are limited to reading 6000 posts/day
- Unverified accounts to 600 posts/day
- New unverified accounts to 300/day
Пізніше власник Twitter додав, що незабаром обмеження перегляду постів будуть послаблені: до 8000 на добу для перевірених акаунтів, 800 – для неперевірених та 400 – для нових неперевірених.
Rate limits increasing soon to 8000 for verified, 800 for unverified & 400 for new unverified https://t.co/fuRcJLifTn
— Elon Musk (@elonmusk) July 1, 2023
Зрештою, мільярдер сам досяг обмеження кількості переглядів твітів на добу.
- Яка іронія досягти обмежень переглядів через скарги на обмеження переглядів, — написав він.
Oh the irony of hitting view limits due to complaining about view limits
— Elon Musk (@elonmusk) July 2, 2023
30 червня Twitter закрив доступ до контенту неавторизованим користувачам. Ілон Маск також назвав це "тимчасовим надзвичайним заходом". Тепер не можна переглядати як звичайні твіти, так і заходити через посилання на твіти. Якщо користувач не зареєстрований або не авторизований, то Twitter відправить користувача на головну сторінку з проханням увійти в акаунт або зареєструватися.
Раніше Ілон Маск поскаржився на те, що фірми зі штучного інтелекту, такі як OpenAI, власник ChatGPT, використовують дані Twitter для навчання своїх великих мовних моделей.
Ілон Маск придбав Twitter у жовтня 2022 року за 44 мільярди доларів. Він відібрав сині галочки перевірки у зірок та дозволив купувати їх всім охочим за 8 доларів на місяць. Це привело до появи численних ботів та спам-акаунтів. За даними внутрішній презентації, яку отримала у розпорядження The New York Times, доходи Twitter від реклами у США впали на 59%. Bloomberg із посиланням на дані компанії Fidelity писав, що Twitter зараз коштує лише 33% від суми, за яку його придбав Маск.
У листопаді Ілон Маск розблокував Дональда Трампа у Twitter, а у квітні відмовився видалити з Twitter скандальний пост Дмитра Медведєва про "зникнення" України.