Президент України вніс до Ради законопроєкт, згідно з яким іноземна мова стане однією з тих, що використовується для міжнародного спілкування.
Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, завдяки якому англійська мова може отримати новий статус. Про це йдеться в проєкті "Про використання англійської мови в Україні" №9432, який опубліковано 28 червня.
Глава держави пропонує офіційно закріпити статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні. Документ свідчить, що буде визначено категорію посад, співробітники яких будуть зобов'язані знати англійську мову.
Тобто в разі ухвалення цього проєкту, застосування англійської мови в роботі органів державної та місцевої влади, органів місцевого самоврядування, підрозділів екстреної допомоги населенню, під час перетину державного кордону, у сферах освіти, культури, транспорту, охорони здоров'я стане нормою.
"Англійська мова — мова міжнародних конференцій і спортивних змагань, мова комунікації міжнародного наукового товариства та лідер серед мов в інтернеті. Наразі понад 1,5 млрд осіб вивчають англійську мову у світі", — сказано в тексті законопроєкту.
Прагнення України до Європейського Союзу також свідчить про необхідність такого кроку, оскільки англійська мова є офіційною в ЄС, Раді Європи, Європейській комісії, Європейській асоціації вільної торгівлі та НАТО.
За даними на 2021 рік Україна входила до рейтингу країн, які мали середній рівень володіння англійською — 40-ва позиція зі 112.
Англійська мова в Україні: хто буде зобов'язаний нею володіти
- співробітники державної служби категорії "А";
- співробітники державної служби категорій "Б" і "В", проте їхній перелік встановить Кабмін;
- голови місцевих державних адміністрацій та їхні заступники;
- військовослужбовці офіцерського складу, яких проходять службу за контрактом;
- поліцейські середнього та вищого складу Національної поліції України та прокурори;
- співробітники податкових і митних органів, список яких встановлює Кабмін;
- керівники суб'єктів державного сектору економіки.
Примітно, що тепер у дитячих садках можуть запровадити обов'язкове вивчення англійської мови, а для школярів введуть обов'язкову державну підсумкову атестацію з англійської мови.
Для викладачів створять спеціальні умови для уроків, а також виділятимуться кошти для вивчення англійської.
Нагадаємо, 28 червня повідомлялося, за що в Україніможуть покарати роботодавця. У податковій службі попередили, що відновили моніторинг роботодавців в Україні і вже карають за виявлені порушення.