Народним депутатам запропонували узгодити надбавки до зарплат деяких українців, які щодня ризикують життям, виходячи на роботу.
В Україні хочуть доплачувати прокурорам, які продовжують працювати в небезпечних зонах — районах бойових дій. Також їм хочуть виплачувати одноразову допомогу в конкретних випадках. Відповідний законопроєкт було зареєстровано на сайті Верховної Ради 12 червня 2023 року.
Одним із важливих пунктів ініціативи є зворотна дія закону, тобто його положення можна буде застосовувати до випадків, що сталися після 24 лютого 2022 року, а не лише з набрання чинності.
У пояснювальній записці сказано, що прокурори нарівні з рятувальниками й іншими правоохоронцями з початку повномасштабного вторгнення працюють на територіях активних бойових дій. Тому їм можна було б доплачувати до зарплати за те, що вони на роботі щодня ризикують своїм життям і здоров'ям.
Зокрема, ініціатори законопроекту, серед яких є нардепи Максим Бужанський, Дмитро Соломчук і Георгій Мазурашу, пропонують:
- встановити надбавки в розмірі 50% посадового окладу за безпосередню участь у проведенні слідчих чи інших процесуальних дій із кримінальних проваджень;
- встановити право на одноразову допомогу в разі загибелі (смерті), інвалідності або втрати працездатності без встановлення інвалідності, якщо ці стани виникли внаслідок роботи в районі ведення воєнних дій.
Надбавки для бюджетників
У середині травня Фокус повідомляв, що в Кабміні хочуть збільшити зарплати працівникам бюджетної сфери. Очікується, що бюджетники отримають такі надбавки:
- на територіях активних бойових дій — у максимальному розмірі 100% посадового окладу;
- на територіях можливих бойових дій — у максимальному розмірі 50% посадового окладу.
У співробітників державних і комунальних підприємств, які надають соціальні послуги, розмір надбавки становитиме 100% посадового окладу. Такий же розмір доплати передбачено на територіях можливих і активних бойових дій.
Додамо також, що ще Фокус розповідав про те, кого шукають і скільки готові платити українські роботодавці у 2023 році. Також нагадаємо, що урядовці масово залишають свої робочі місця через скорочення зарплат.