Удари держави-агресорки по Україні із застосуванням іранських дронів-камікадзе свідчать про поглиблення російсько-іранського військового партнерства.
Бойові безпілотники іранського виробництва були переправлені через Каспійське море, а потім використані російськими військами проти України. Мова йде про сотні таких БпЛА.
Про це заявив у п’ятницю, 9 червня, речник Білого дому Джон Кірбі, повідомляє Reuters.
“Останніми тижнями Росія використовувала іранські БПЛА, щоб завдати ударів по Києву та тероризувати українське населення, і російсько-іранське військове партнерство, схоже, поглиблюється”, - йдеться у його заяві.
Кірбі також сказав, що США мають інформацію про те, що Росія отримує від Ірану матеріали, необхідні для будівництва заводу з виробництва безпілотників, який може повністю запрацювати на початку 2024 року.
“Ми публікуємо супутникові знімки запланованого розташування цього заводу з виробництва БПЛА в російській особливій економічній зоні Алабуга”, — сказав він.
За словами Кірбі, співпраця у військовій сфері між Іраном і Росією відбувається в обох напрямках, зокрема Іран вимагав від Росії військового обладнання на мільярди доларів, включаючи гелікоптери та радари.
“Росія пропонувала Ірану безпрецедентну співпрацю в галузі оборони, зокрема щодо ракет, електроніки та протиповітряної оборони”, — сказав він.
Кірбі наголосив, що таке повномасштабне оборонне партнерство “завдає шкоди Україні, сусідам Ірану та міжнародному співтовариству”.
“Ми продовжуємо використовувати всі наявні в нашому розпорядженні інструменти, щоб викрити та зруйнувати цю діяльність, у тому числі шляхом надання інформації громадськості – і ми готові зробити більше”, - попередив речник Білого дому.
Кірбі нагадав, що передача дронів є порушенням правил ООН, і США будуть прагнути притягнути обидві країни до відповідальності.
"Ми продовжимо вводити санкції проти суб'єктів, причетних до передачі іранської військової техніки Росії для використання в Україні", - сказав він.
Речник Білого дому, що США прагнуть “допомогти компаніям та іншим урядам краще зрозуміти ризики, пов’язані з іранською програмою БПЛА та незаконною практикою, яку Іран використовує для закупівлі компонентів для неї”.
Як повідомлялося раніше, у січні 2023 року Вашингтон запровадив санкції проти постачальників іранських БПЛА, які використовувалися для атаки на цивільні об'єкти в України.