Від алмазів до атомної енергетики: які санкції готують для Росії на G7
Від алмазів до атомної енергетики: які санкції готують для Росії на G7

Від алмазів до атомної енергетики: які санкції готують для Росії на G7

19 травня в японському місті Хіросіма стартував триденний саміт « Великої сімки ». Лідери Великобританії, Німеччини, Італії, Канади, Франції, Японії та США розпочали захід зі спільного відвідування Меморіального музею світу у Хіросімі, присвяченого пам'яті жертв атомного бомбардування країни у 1945 році.

Ядерна безпека та Україна – головні теми

Однією з ключових тем стане обговорення ядерного роззброєння. Ця тема набула особливого значення на тлі шантажу Росії застосувати ядерну зброю проти України та Заходу, а також ядерних випробувань КНДР та нарощування ядерних сил Китаєм. Крім цього, обговорюватимуться такі теми:

  • регіональні проблеми;
  • енергетична та продовольча безпека;
  • економічна безпека;
  • зміни клімату;
  • охорона здоров'я;
  • розвиток технологій, цифровізація;
  • права людини.

Але другою важливою темою стане повномасштабне вторгнення РФ до нашої країни. Також йтиметься про надання нової економічної допомоги Україні. Лідери семи промислово розвинених країн світу домовилися посилити санкції проти Росії та пообіцяли фінансову допомогу Україні, запевнивши, що підтримка країни не похитнеться.

Нові санкції позбавлять Росію мільярдів доларів

На саміті оголосять про запровадження нових санкцій проти Росії. "Всі члени G7 готуються до введення нових санкцій та експортного контролю. Сполучені Штати запропонують власний значний пакет", - заявили в адміністрації президента США.

За словами представника Білого дому, США планують розширити контроль над експортом, щоб ускладнити здатність Росії підтримувати свою військову машину. Зокрема, передбачають значне обмеження ключових товарів військово-промислового комплексу, а також відключення близько 70 суб'єктів із Росії та третіх країн від отримання експорту із США, додавши їх до чорного списку.

"Крім того, ми оголосимо про понад 300 нових санкцій проти фізичних, юридичних осіб, судів та літаків", – зазначив чиновник.

Ці заходи будуть спрямовані на те, щоби зупинити можливість обходу обмежувальних заходів. Вони будуть спрямовані проти фінансових посередників і суб'єктів, які допомагають підтримувати розв'язану Росією війну. Це будуть санкції по всій Європі, на Близькому Сході та в Азії.

Світ готується відмовитись від російських алмазів

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда також домовився з президентом США Джо Байденом про продовження санкцій проти Росії та підтримку України.

Великобританія вирішила заборонити весь імпорт російських алмазів, алюмінію, нікелю та міді. Крім того, уряд Великобританії запроваджує нові індивідуальні санкції щодо ще 86 осіб та компаній російського військово-промислового комплексу, а також тих, хто пов'язаний із ключовими потоками доходів, такими як фінанси, енергетика, металургія, транспорт та судноплавство.

Під обмежувальні заходи потрапили банк "Тінькофф" та Росбанк, АФК "Система", "Сєвєрсталь", "Магнітогорський металургійний комбінат" та члени рад директорів РЖД, "Совкомфлоту", "Транснафти". До списку Великобританії включено також дев'ять організацій, пов'язаних з Росатомом, банк "ДІМ. РФ" та засновник "Російської мідної компанії" Ігор Алтушкін. Серед включених до чорного списку – особи, які підтримують Кремль, активно підриваючи санкційний режим.

"Я сподіваюся і впевнений, що наші країни-партнери, як і раніше, наслідують наш приклад. Це зробить санкції більш ефективними і стане гарантією, що Росія заплатить за свою протизаконну діяльність", - заявив британський прем'єр Ріші Сунак.

Президент Євроради Шарль Мішель зазначив, що Євросоюз теж готує обмеження щодо алмазів. У заяві G7, оприлюдненій на саміті в Хіросімі, лідери пообіцяли працювати разом, щоб "обмежити торгівлю та використання алмазів, що видобуваються, оброблені або виробляються в Росії", а також координувати майбутні "обмежувальні заходи, у тому числі за допомогою технологій відстеження". І це буде болісний удар для Москви, оскільки на одному лише імпорті алмазів Російська Федерація щороку заробляла до 4 млрд доларів.

У кулуарах говоритимуть про постачання F-16

Президент Європейської Ради Шарль Мішель заявив, що у Хіросімі лідери країн G7 обговорять збільшення військової підтримки України.

Прем'єр-міністр Британії Ріші Сунак закликав колег посилити військову підтримку України, включаючи постачання нашої армії сучасних літаків.

У кулуарах, наприклад, обговорюватиметься тема постачання Україні літаків F-16, оскільки перший крок до цього вже зроблено. Адміністрація Джо Байдена проінформувала європейських союзників, що США дозволять їм передавати Україні американські винищувачі F-16.

Повідомляється, що відповідне рішення Білий дім готовий прийняти на тлі зростаючого тиску з боку представників Конгресу США та союзників через посилення російських повітряних атак на Україну.

За інформацією CNN, поки офіційним особам Білого дому не відомо про будь-які офіційні запити будь-кого з союзників про передачу Україні F-16, а офіційні особи Держдепу США, яким зазвичай доручають оформляти документи для схвалення подібної передачі третім сторонам, не отримували вказівок приступити до роботи.

Зазначається, оскільки F-16 мають чутливі технології, США повинні надати дозвіл власникам винищувачів про їх передачу третім країнам.

Світові ЗМІ

The New York Times:

- Світові лідери, у тому числі президент США, протягом наступних трьох днів обговорюватимуть усі аспекти війни Росії в Україні - у тому числі, ймовірно, нові санкції, питання про передачу Києву винищувачів F-16 та про можливість переговорів про перемир'я чи мирний договір. Очікується, що міжнародні санкції будуть спрямовані проти фізичних та юридичних осіб не тільки в Росії, а й у Європі, на Близькому Сході та в Азії – проти тих, хто в обхід прийнятих обмежень займається постачанням санкційної продукції до Росії.

Reuters:

- Щодо вторгнення Росії в Україну, існують відмінності у стратегії припинення конфлікту. За словами офіційних осіб, Сполучені Штати не хочуть говорити про дипломатичний шлях наперед, поки не побачать, чим закінчиться весняний військовий наступ. З європейської точки зору йдеться про те, щоб партнери України робили все можливе, щоб прискорити її перемогу.

Японія, яка приймає саміт, хоче послати чіткий сигнал про важливість міжнародного порядку, заснованого на правилах, оскільки Токіо побоюється, що дії Росії проти України можуть підштовхнути дії Китаю проти Тайваню.

BBC:

– Одна з найясніших цілей японського прем'єра Фуміо Кісіди – показати «єдиний фронт» проти російського вторгнення в Україну. Тиск також виходитиме від президента України Володимира Зеленського, який буде там віртуально. «Велика сімка» запровадить додаткові санкції, спрямовані проти енергоресурсів та експорту, які допомагають військовим зусиллям Москви.

Associated Press:

- Очікується, що лідери «Великої сімки» рішуче засудять війну Росії проти України, пообіцявши свою постійну підтримку України. Президент України Володимир Зеленський приєднається до сесії через Інтернет.

Особливу увагу буде приділено також ескалації загроз Пекіна Тайваню, самоврядному демократичному острову, який Пекін називає своїм, та способам зниження економічної залежності західних демократій від постачання Китаю.

Al Jazeera:

- G7 домовилася про нові санкції, щоб «уморити російську військову машину голодом». Лідери країн «Великої сімки» погодилися на нові санкції, які, за їхніми словами, «позбавлять Росію технологій, промислового обладнання та послуг, які підтримують її військову машину».

Заходи, оголошені на саміті в Хіросімі, включають обмеження на експорт предметів, «критично важливих для Росії на полі бою», а також заходи, спрямовані проти організацій, які обвинувачуються у надсиланні матеріалів на фронт для Москви.

Теги за темою
Японія
Джерело матеріала
loader