У Європейській комісії засудили односторонні рішення Польщі та Угорщини з приводу заборони імпорту зерна та продуктів з України.
Про це повідомляє Reuters з посиланням на прес-секретаря ЄК.
Зокрема, наголошується, що торгова політика є виключною компетенцією ЄС, і тому односторонні дії неприйнятні.
"У такі складні часи вкрай важливо координувати та погоджувати всі рішення всередині ЄС", – йдеться в заяві.
Ситуація з українським зерном
Всі тарифи та квоти на ввезення українського зерна в ЄС були скасовані для полегшення доставки його в інші регіони світу в умовах російської блокади українських портів.
У сусідніх з Україною країнах, зокрема в Польщі, фермери почали скаржитися на те, що значна частина зерна осідає на внутрішньому ринку, що призводить до демпінгу цін та неможливості реалізувати власне зерно.
На початку квітня в Польщі почалися масові протести, що призвело до відставки 5 квітня міністра сільського господарства Польщі Генріка Ковальчика.
Пізніше в Мінагрополітики заявили, що Україна і Польща знайшли рішення проблеми із зерном - Україна тимчасово припинить експорт чотирьох зернових культур в Польщу, але збережеться можливість транзиту в треті країни.
Водночас масові акції протесту проти експорту зерна з України продовжилися. Зокрема, фермери блокували залізницю на кордоні між Україною та Польщею у Грубешеві.
15 квітня Польща заборонила ввезення зерна та іншого продовольства з України.
Пізніше того ж дня про заборону імпорту українського зерна повідомили в уряді Угорщини.
В українському Мінагрополітики повідомили, що в понеділок, 17 квітня, відбудеться зустріч сторін з цього приводу і висловили сподівання, що цю ситуацію вдасться врегулювати.
Сьогодні, 16 квітня, міністр розвитку і технологій Польщі Вальдемар Буда повідомив, що заборона ввезення зерна з України стосується також і транзиту через територію Польщі в треті країни.