Через обмеження цін на експорт російської нафти різко зменшилися обсяги її відвантажень із РФ.
Віцепрем'єр-міністр РФ Олександр Новак заявив, що видобуток нафти у Росії може бути скорочено на 500-700 тисяч барелів на добу вже у 2023 році.
Про це повідомляє Bloomberg.
"Ми готові частково скоротити видобуток на початку наступного року", - цитує видання його заяву.
Новак додав, що скорочення видобутку становитиме приблизно 5-6% від теперішнього обсягу, тобто 500-700 тисяч барелів на добу.
Такий крок у Росії готують через встановлення верхньої межі ціни на російську нафту на рівні 60 доларів США за барель, яке покликане обмежити нафтові доходи держави-агресорки.
Усього за тиждень від 5 грудня, коли обмеження набуло чинності разом із забороною ЄС на морський російський імпорт і обмеженнями на страхування, загальні обсяги відвантажень нафти з РФ впали на 54%.
Така ситуація призводить до незначного зростання світових цін на нафту. Зокрема, на ранок п’ятниці, 23 грудня, нафта WTI з поставкою в лютому подорожчала на 1,1%, до 78,31 дол за барель, а вартість Brent зросла на 0,8% - до 81,66 долара за барель.
Як повідомлялося раніше, Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується з Росії.
Від 5 грудня 27 країн Євросоюзу, Великобританія, США, Канада, Японія і Австралія будуть надавати послуги, пов'язані з російською танкерною нафтою, тільки в тому випадку, якщо її закупили за встановленою граничною ціною або нижче. Від 5 лютого 2023 року буде також заборонена закупівля російських нафтопродуктів.
Нагадаємо, в Росії обурилися через обмеження ціни на її нафту на рівні $60 за барель.
Читайте також:
- Енергетичне роззброєння Росії: як нафтове ембарго позбавить країну грошей на війну проти України
- Що означатиме для світових споживачів нове обмеження ціни на російську нафту: думка експертів
- Нафтове дно Путіна: чи вдарить обмеження ціни по доходах Росії та фінансуванню війни проти України