НАТО має звернути більшу увагу на роль Білорусі у повномасштабній війні, яку РФ веде проти України, а також на небезпеку вторгнення до країн Балтії з білоруської території.
Про це заявив президент Литви Гітанас Науседа в інтерв’ю Настоящему времени.
Він нагадав, що Литва має спільний кордон із Білоруссю в понад 600 км і вже стикалася з гібридними атаками з боку цієї країни.
Йдеться про спроби нелегальних мігрантів прорвати кордон.
– Але зрозуміло, що жодне загородження нам не допоможе, якщо полетять ракети, – зазначив Науседа.
Він уточнив, що Литва вже звернулася до генсека НАТО Єнса Столтенберга та комітетів військового блоку із закликом звернути більше увагу на роль Білорусі у війні.
– Зрозуміло, що Білорусь бере участь у війні.
Білорусь знаходиться у повному розпорядженні Росії для пересування військових у будь-які регіони – на захід чи південь.
І зараз на території Білорусі перебувають російські солдати, які готові вирушити до зон бойових дій в Україну.
Але ж їх можуть відправити і до західного кордону.
Нам потрібно про це думати.
І саме тому ми звернулися до генсека НАТО та комітетів з проханням приділити більшу увагу фактору Білорусі у цій війні, – наголосив президент Литви.
Росія таємно перевезла з Білорусі 100 ракет – ЗМІ.
Гітанас Науседа також прокоментував ситуацію довкола Сувальського коридору (перешийку).
Це територія, яка з’єднує країни Балтії з Польщею та рештою країн НАТО, а також відокремлює територію Калінінградської області РФ та Білорусі.
Науседа визнав, що з геополітичної точки зору Сувальський коридор є “слабкою ланкою”, оскільки з одного боку від нього знаходиться Білорусь, а з іншого – Калінінградська область РФ, “щільно укомплектована технікою, військовими”.
– Можливо, деякі з них були відправлені на війну в Україну, проте.
Ядерна зброя, тактична ядерна зброя досі там.
Якщо зважати на агресивність і непередбачуваність Росії, ситуація виглядає дуже небезпечною.
Плюс Білорусь.
Саме з цієї причини ми разом із польським президентом Анджеєм Дудою намагаємось привернути увагу союзників до цієї проблеми, – пояснив Науседа.
Він додав, що в разі початку військової агресії РФ проти НАТО саме Сувальський коридор може стати однією з цілей агресора.
Нещодавно в Генеральному штабі ЗСУ повідомили, що після виходу з Херсону російські загарбники можуть або перекинути сили на Донеччину, або спробувати здійснити наступ з Білорусі на Сумщину та Чернігівщину.
Водночас Збройні сили України та розвідка дізнаються про повторний наступ з боку Білорусі за кілька тижнів до його початку.