Парламент Німеччини провалив голосування за рішення про надання танків Україні
Парламент Німеччини провалив голосування за рішення про надання танків Україні

Парламент Німеччини провалив голосування за рішення про надання танків Україні

У Німеччині провалили голосування щодо надання танків Україні \ фото REUTERS

Німецький парламент не зміг проголосувати за пропозицію опозиційного блоку ХДС/ХСС щодо негайного постачання танків та іншої бронетехніки Україні.

Як повідомляє NTV, винести на голосування запропонували документ під назвою "Захищаючи мир і свободу в Європі - рішуче підтримуючи Україну важкою зброєю зараз". Документ містив заклик негайно надати дозвіл на експорт до України бойових танків і бронетранспортерів з запасів німецької промисловості. Крім того, він містив вимогу направити Україні додаткове важке озброєння.

Однак, депутати коаліції та члени "лівої" фракції своїми голосами завадили негайному прийняттю рішення у парламенті. Замість цього пропозицію ХДС/ХСС було передано для обговорення комітету закордонних справ, що значно відкладе ухвалення рішення.

Відео дня
Читайте також:
Шольц пояснив позицію щодо танків для України: не хоче, щоб Німеччина діяла наодинці
Шольц пояснив позицію щодо танків для України: не хоче, щоб Німеччина "діяла наодинці"
Голова МЗС Польщі пояснив, чому Німеччина зволікає з військовою допомогою Україні
Голова МЗС Польщі пояснив, чому Німеччина зволікає з військовою допомогою Україні

Поміж тим, під час обговорення деякі депутати правлячої коаліції підтримали ініціативу опозиціонерів. Депутат від "вільних демократів" Марі-Агнес Штрак-Циммерман закликала до поставок німецьких танків. Її партія вважає, що "в нинішній військовій ситуації, в якій українська армія поступово відвойовує території" Німеччина має передати принаймні бронетранспортери Fuchs і БМП Marder. "А якщо того вимагатиме ситуація, то, можливо, і бойовий танк Leopard", – підкреслила Штрак-Ціммерманн.

Як повідомляв УНІАН, у липні глава комітету Бундестагу з оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман заявляла, що Німеччині потрібно відмовитися від так званих кругових поставок важкого озброєння Україні і почати поставляти його безпосередньо. "Ми повинні знайти в собі мужність визнати, що кругові поставки працюють не так, як ми собі уявляли, і відповідно повинні замість них перейти до прямих поставок", - пояснила тоді свою позицію Штрак-Циммерман.

А 22 вересня Президент Володимир Зеленський прокоментував ситуацію з наданням Німеччиною озброєння для України. Президент зауважив, що танки не поставлять крапку у війні. "Броньована техніка для нас - це питання виживання українців... Це не тільки танки, це і (протитанкові гранатомети) "Матадори", це броньована техніка, яка є в Німеччині, яку ми дуже хочемо і просимо у Шольца", - сказав Зеленський.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Україна отримала від Німеччини РСЗВ Mars II і півсотні бронетранспортерів Dingo
  • Німеччина передасть Україні ще чотири САУ PzH 2000 і боєприпаси для них – Міноборони ФРН
  • США і Німеччина тягнуть з наданням танків Україні через логістику - Politico
Джерело матеріала
loader
loader