/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F31ba4a31f896626ff2f8e999f1e9bbe8.jpg)
Україна стала асоційованим членом програми технологічного співробітництва збройних сил НАТО
Україну прийняли до багатосторонньої програми взаємосумісності (MIP), яка реалізовує технологічне співробітництво армій держав-членів НАТО.
У ролі асоційованого члена МІР Україна отримала право спільно розробляти й вносити зміни до ключових стандартів НАТО, які стосуються взаємодії систем бойового управління та суміжних стандартів.
Про це в Міноборони України повідомили 12 липня.
"Україна має потужний ІТ-потенціал і є гідним союзником НАТО. Певен, ми привнесемо свою експертизу у розвиток колективної безпеки", – сказав міністр оборони Олексій Резніков.
У Міноборони повідомили, що за підтримки Трастового фонду C4 Україна-НАТО та програми MIP зроблено великий внесок у розвиток української системи ситуаційної обізнаності "Дельта". Цю систему від 2016 року розробляють українські військові ІТ-фахівці. На прикладі роботи "Дельти" офіцери Центру інновацій та розвитку оборонних технологій Міноборони презентували потенціал України на засіданні MIP Steering Group.
"Для України надання статусу члена МІР – це знакове рішення. Вдячні німецьким партнерам за підтримку нашої заявки та прагнень. Тепер Україна може посилювати співпрацю з Альянсом та країнами поза НАТО. Це рішення показує успіхи та прогрес у розвитку спроможності України до ситуаційної обізнаності у світі", – заявив очільник Центру інновацій та розвитку оборонних технологій полковник Марат Утюшев.
Окрім того, прапор України буде включений до шаблону оформлення всіх документів МІР.
У своєму листі представники NATO Headquarters Consultation, Command and Control (C3) Staff повідомили, що ця подія є гарним прикладом співпраці України з НАТО та країнами-членами, зокрема в межах проєкту NATO-Ukraine C4 Knowledge Sharing Project.
Нагадаємо, військовий експерт розповів, про що говоритимуть учасники чергової зустрічі у форматі "Рамштайн", і що може отримати Україна за її підсумками.
"Армія дронів" в Україні: як допомогти власним коптером захисникам
Читайте також:
- "Програє і Європа": голова комітету оборони в Бундестазі закликала Шольца збільшити постачання зброї Україні
- Іран планує поставити Росії безпілотники і навчити її військових користуватися ними: що відомо
- В Україні стартувало навчання перших 150 операторів "Армії дронів" - Федоров

