Команда Клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру провела перший успішний забір стовбурових клітин у дитини.
Ці клітини повинні допомогти 4-річному Максимку, якого лікують від нейробластоми, швидше одужати після високодозової хіміотерапії.
Про це на своїй сторінці в Facebook повідомили співробітники клініки.
– Протягом п’яти днів медики готували пацієнта до процедури, чекаючи максимальної кількості клітин у крові.
Мається на увазі стимуляція крові препаратами з подальшим визначенням рівня CD 34+ (стовбурових клітин) на проточному цитометрі.
Повідомляється, що сам процес забору провели за допомогою спеціального сепаратора Amicus, який, пропускаючи кров, відбирає з неї стовбурові клітини, і повертає її назад.
Після 5 годин, 6 циклів та трьох обсягів циркулюючої крові медики отримали достатню кількість аферезного матеріалу, який заморозили і помістили в спеціальне сховище з рідким азотом.
Зібраний матеріал буде зберігатися в кріобанку клініки при температурі мінус 196 градусів до того часу, коли дитина буде готова до трансплантації.
Шанс на життя під час війни: в Охматдиті зробили першу пересадку кісткового мозку дорослому пацієнту.
Зараз Максим вдома, але незабаром повинен повернутися в клініку дитячої онкології і ТКМ.
Тут, в спеціальних стерильних боксах, він буде проходити спеціалізоване лікування: високодозову хіміотерапію і трансплантацію кісткового мозку.
– Ми – єдина на заході України дитяча клініка, яка має готову команду і сучасні можливості збирати стовбурові клітини для трансплантації кісткового мозку.
І ми це успішно робимо, незважаючи на те, що йде війна, – розповів керівник і ідейний натхненник клініки Роман Кизима.
У відкритій напередодні війни клініці робота триває.
До такого ж забору медики готують ще кількох пацієнтів.
Дуже важливо, що для них лікування, процес забору і зберігання клітин абсолютно безкоштовні.
Всі витрати покривають за рахунок державних коштів та благодійних проектів.