Запаси газу в сховищах Європи впали до п'ятирічного мінімуму
Запаси газу в сховищах Європи впали до п'ятирічного мінімуму

Запаси газу в сховищах Європи впали до п'ятирічного мінімуму

У ПСГ Європи залишається ще 35 млрд куб. м газу / фото УНІАН, Олександр Вельможко

За підсумками газової доби запаси газу у підземних сховищах Європи впали нижче рівня однієї третини від їх проектної місткості.

Рівень запасів газу в європейських сховищах знизився до 32,95%. Про це йдеться в матеріалах асоціації Gas Infrastructure Europe.

У ПСГ Європи залишається ще 35 млрд куб.м газу. Витрата газу зі сховищ в лютому 2022 року був на чверть більше, ніж в середньому за попередні п'ять років.

Нинішній показник запасів газу на 13 процентних пунктів нижче середнього рівня за останні п'ять років і нижче середнього за історію спостережень Gas Infrastructure Europe (з 2011 року) рівня на кінець сезону відбору - 36%.

Читайте також:
За рік Газпром накрутив експортну ціну на газ втричі
За рік "Газпром" накрутив експортну ціну на газ втричі

Запаси газу в Україні:

Згідно з даними "Укртрансгазу", закачування в газові сховища було припинено з 4 жовтня. Компанія мала намір відновити заповнення ПСГ за умови нормалізації погодних умов.

До початку опалювального сезону 2021-2022 років в підземних газових сховищах України було накопичено 19 млрд куб.м газу.

У НАК "Нафтогаз України" заявляли, що такого запасу вистачить для стабільного проходження країною опалювального сезону, навіть за умови ймовірних додаткових потреб теплових електростанцій, які зіткнулися з проблемою недостатніх запасів вугілля на складах.

Запаси газу в українських підземних сховищах станом на початок 2021 року становили 23,5 млрд кубометрів, що було рекордним за останні 10 років показником.

Україна в 2021 році зменшила споживання газу майже на 7% - до 26,8 млрд куб. про. На потреби населення надійшло майже на 5% більше, ніж у 2020 році — 8,6 млрд куб.м газу. Це 31,9% від загального спожитого обсягу.

Ситуація з газом в Європі:

  • Ціни на газ в Україні корелюють з цінами на європейських хабах, оскільки наша країна - інтегрована частина європейського газового ринку з 2015 року та імпортує з Європи близько 30% від загального обсягу споживання блакитного палива.
  • Станом на 14 грудня 2021 року ціни на газ в Європі підвищилися до нової рекордної позначки.
  • 15 грудня спотові ціни на газ в Європі на січень перевищили 1,5 тис. доларів за тисячу кубометрів, щодня зростаючи на 7%.
  • 16 грудня 2021 року вартість газу в Європі перевищила 1700 доларів за тисячу кубометрів.
  • Станом на 20 грудня спотові ціни на газ у Європі на січень зросли до 1,9 тис. доларів за тисячу кубометрів.
  • 21 грудня 2021 року газ в Європі встановив абсолютний ціновий рекорд, перевищивши 2 тис.доларів.
  • 22 грудня 2021 року "Газпром" озвучив середню ціну експорту газу на 2022 рік.
  • 24 грудня 2021 року спотові ціни на газ у Європі на січень впали з 2,1 тис.дол. до 1,3 тис. доларів за тисячу кубометрів.
  • 28 грудня 2021 року спотові ціни на газ у Європі на січень впали до 1151 доларів за тисячу кубометрів.
  • 13 січня 2022 року російський "Газпром" заявив про те, що більш ніж половину газу, закачаного в підземні газові сховища Європи, вже підняли на поверхню.
  • 14 лютого 2022 року на тлі загострення ситуації на українському кордоні та наростаючого ризику вторгнення російських військ на територію України, в Європі спостерігалося стрімке подорожчання газу.
Теги за темою
газ
Джерело матеріала
loader