Канада надасть Україні фінансову та військову допомогу на тлі російської загрози
Канада надасть Україні фінансову та військову допомогу на тлі російської загрози

Канада надасть Україні фінансову та військову допомогу на тлі російської загрози

Канада надасть Україні допомогу на тлі загрози з боку РФ/фото REUTERS

Канада має намір розширити навчальну місію UNIFIER в Україні, надати Києву фінансову і військову допомогу. Такі заяви прем'єр-міністр країни Джастін Трюдо зробив на тлі загрози російського вторгнення в Україну.

Про це політик повідомив під час брифінгу канадського уряду на Youtube-каналі.

Влада Канади планує збільшити кількість персоналу навчальної місії UNIFIER у два рази до 400 військових. Найближчим часом в Україну прибудуть близько 60 канадських військовослужбовців. За словами міністра оборони Канади Аніти Ананд, роботу самої місії продовжили ще на 3 роки.

Відзначається, що місія UNIFIER спрямована на збільшення обороноздатності ЗСУ через обмін досвідом і спільні військові навчання. Канадські військові перебувають в Україні як радники та консультанти.

Міністр фінансів Христина Фріланд вказала, що російська агресія щодо України стосується національних інтересів Канади. У свою чергу міністр закордонних справ Мелані Джолі запевнила, що Канада віддана дипломатичним методам вирішити конфлікт.

Крім того, прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що розширення місії UNIFIER обійдеться приблизно у 280 мільйонів доларів США. Політик додав, що Україна ще отримає нелетальну зброю, розвідувальні дані та допомогу в боротьбі з кібератаками.

Також Київ отримає додатково близько 39,5 мільйона доларів США гуманітарної допомоги.

"Канада надає до 50 млн доларів на гуманітарну допомогу Україні та підтримку в розвитку. Звичайно, це на додачу до кредиту в 120 млн. доларів, про який ми оголосили минулого тижня. Канада залишається непохитним другом України і продовжить тісно співпрацювати з українським урядом і партнерами в регіоні", - запевнив Трюдо.

Канадський прем'єр закликав Росію "знизити напругу і долучитися до змістовного діалогу для досягнення мирного дипломатичного вирішення ситуації". Найближчим часом глава Міноборони Канади Аніта Ананд відвідає Латвію і Україну.

Загроза вторгнення РФ: що відомо

Восени 2021 року в ЗМІ почала з'являтися інформація, що влада Росії перекинула багато військових і техніки до кордону з Україною.

Україна, США і ряд інших західних країн припустили, що РФ готується до вторгнення. Москва відкинула звинувачення і зажадала від штатів і НАТО "гарантій безпеки", зокрема, відмовитися від розширення Альянсу на схід.

В Альянсі стверджували, що не відмовляться від політики "відкритих дверей".

22 січня цього року в Україну прибув літак з першої з декількох партій пакету допомоги безпеці, нещодавно прийнятої Джо Байденом, а 23 січня - друга партія військової допомоги від США.

23 січня Державний департамент США санкціонував добровільний від'їзд своїх співробітників і розпорядився про від'їзд відповідних членів сім'ї з посольства в Києві.

У Міністерстві закордонних справ України вважають евакуацію співробітників Посольства США в Україні передчасної і проявом надмірної обережності.

Водночас відповідні рішення прийняли і Великобританія, Австрія, Японія, Німеччина і Австралія.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • У РФ озвучили підсумки зустрічі радників лідерів "нормандського формату" в Парижі
  • Війська РФ біля українського кордону: Єрмак заявив про "крок вперед" до деескалації
  • Глава ОП пояснив, чому зустріч в "нормандському форматі" тривала так довго
Теги за темою
російська агресія Канада
Джерело матеріала
loader