Водночас зміна назви не зніме санкції з компанії.
40 українських юридичних осіб змінили свою назву після впровадження щодо них санкцій Радою національної безпеки і оборони України (РНБО). Це становить 12% від усіх 333 компаній із санкційного списку, якi не мають права працювати на території України.
Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот.
Як зазначається, більшість компаній, що опинились у санкційному списку, потрапили до нього через дії, "що створюють загрози національним інтересам, національній безпеці, сприяння терористичній діяльності тощо".
Водночас, як повідомляється, зміна назви не знімає санкції з компанії. Статус юридичної особи не змінюється, адже за нею закріплений її реєстраційний код.
Постраждають лише контрагенти, які натрапили на такі компанії, адже контракт з ними може призвести до матеріальних та репутаційних збитків.
"Вочевидь, зміна назви юридичної особи направлена на можливість продовження її господарської діяльності попри чинні санкції. Але, звісно, такі дії є лише введенням в оману та не можуть зняти з компанії обмеження. Щоб убезпечити бізнес та не потрапити до "пастки" із підсанкційною компанією, треба завжди перевіряти контрагента за кодом ЄДРПОУ", — наголосив керівник корпоративних продуктів Опендатабота Федір Сафір.
Нагадаємо, РНБО презентувала відкриту систему моніторингу державних надр. У реальному часі вона показує, якими корисними копалинами володіє той чи інший регіон, хто має дозволи на їхній видобуток та скільки сплачує за користування державі.
Читайте також:
- Чекають на судна: у Міненерго розповіли, чи вистачить Україні вугілля
- "Газпром" знову не забронював потужності для транзиту газу через Польщу газопроводом "Ямал–Європа"
- Україна цьогоріч встановила рекорд зі збору зернових та олійних культур: очікування було навіть перевищено