![Зеленський зустрівся з президентом Німеччини: про що домовлялися](https://thumbor.my.ua/wWnWwr7tMsznbSZq2ZzagKopz_g=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F0a56b01e262dd2b0236526259c822524.jpg)
Зеленський зустрівся з президентом Німеччини: про що домовлялися
Особливу увагу сторони звернули на питання мирного врегулювання на Донбасі та запуск "Північного потоку-2".
Президент Володимир Зеленський зустрівся з федеральним президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром, який перебуває в Україні з нагоди 80-х роковин трагедії Бабиного Яру.
Про це інформує пресслужба Офісу президента України.
Зеленський зазначив, що Німеччина – важливий партнер України у Європі, з яким українська влада прагне зміцнювати двосторонні відносини.
"Україна очікує, що за підсумками парламентських виборів у Німеччині буде сформовано коаліцію, яка сприятиме українсько-німецьким відносинам та підтримці європейської перспективи для нашої країни", — сказав він.
Окрему увагу сторони звернули на питання мирного врегулювання на Донбасі. Зеленський запевнив, що Україна намагається активізувати роботу всіх переговорних форматів задля досягнення миру на Сході.
![©](https://thumbor.my.ua/R0q_moFNUViK7OWTv3-Gg1B2tHw=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F007df586abc51efce59a0e29fc9c1cae.jpg)
Президент України розраховує на підтримку Берліна у відновленні територальної цілісності України, зокрема в межах Нормандського формату. Також він відзначив важливу роль Німеччини у діяльності Кримської платформи.
Крім того політики обговорили питання енергетичної безпеки України та Європи.
"Запуск "Північного потоку – 2" означає суттєву ескалацію загроз для України та Європи. Україні важливо отримати чіткий міжнародно-правовий механізм, що гарантуватиме безпеку", – пояснив Зеленський.
Співрозмовники також обговорили підтримку європейської та євроатлантичної інтеграції України.
Нагадаємо, що у Бабиному Яру на найвищому рівні вшанували жертв, розстріляних нацистами в кінці вересня 1941-го року. В заходах брали участь президенти України, Німеччини, Албанії та Ізраїлю.
Читайте також:
- У Києві відбулося урочисте відкриття кінофестивалю "Голокост. Ми пам'ятаємо"
- Біль і смуток Бабиного Яру: в Києві вшанували жертв трагедії 80-річної давнини
- "Де були розстріли, грала музика": свідки згадали жахливі розстріли у Бабиному Яру
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)