Президент Польщі Анджей Дуда підписав розпорядження про запровадження режиму надзвичайного стану на прикордонних з Білоруссю територіях.
Про це повідомляє "Польське радіо" з посиланням на речника глави держави Блажея Спихальського.
"Сьогодні, щойно, власне, президент ухвалив рішення про видання розпорядження про впровадження виняткового стану на терені, поданому в пропозиції Ради міністрів. Зараз це розпорядження висилається до публікації в (урядовому часописі - УНІАН) "Dziennik Ustaw". Його також, звісно, висилають пані голові Сейму, оскільки, відповідно до Конституції, це розпорядження має пройти голосування і обговорення у польському парламенті", - розповів Спихальський.
Згідно з документом, надзвичайний стан впроваджується на смузі завширшки три кілометри вздовж кордону з Білоруссю на 30 днів. Таким чином він стосуватиметься 183 населених пунктів - 115 у Підляському воєводстві та 68 у Люблінському.
Як пише Rzeczpospolita, режим надзвичайного стану передбачає, зокрема, заборону на масові зібрання, фото та відеозйомку певних об'єктів або ділянок, а також обмеження на відвідування деяких територій та доступу до публічної інформації про діяльність в зоні надзвичайного стану у зв’язку з охороною державного кордону та протидії нелегальній міграції.
При цьому жителі старші 18 років у громадських місцях мають носити з собою документ, що посвідчує особу, а школярі до 18 років - учнівський квиток.
Проблема мігрантів з Білорусі
У кількох країнах Європи спостерігається приплив нелегальних мігрантів з території Білорусі. Так, у Литві від початку липня вже оголошено надзвичайну ситуацію, на кордоні почалося будівництво огорожі, яку надалі планують зміцнити.
У міграційній кризі Балтійська Республіка звинувачує Мінськ. Своєю чергою білоруська влада заявляла, що справляються з охороною кордону в належній мірі.
Литовська влада обіцяє виплачувати по 300 євро нелегальним мігрантам, якщо ті добровільно залишатимуть країну.
Водночас Польща готується до провокацій на своєму кордоні з Білоруссю через заплановані російсько-білоруські військові навчання "Захід-2021".
Автор: Катерина Комолова