США роблять історичну спробу передати Україні якомога більше зброї – CNN
США роблять історичну спробу передати Україні якомога більше зброї – CNN

США роблять історичну спробу передати Україні якомога більше зброї – CNN

Сполучені Штати Америки роблять «історичну спробу» зі збільшення постачання зброї Україні в останні дні перебування президента Джо Байдена при владі. Про це повідомляє CNN з посиланням на високопоставленого представника адміністрації президента США.

Як зазначив посадовець, зараз адміністрація американського президента вкладає ресурси в те, щоб передати Україні зброю до того, як Байден залишить посаду.

«Міністерство оборони здійснює історичну спробу перекинути величезну кількість зброї в Україну протягом наступних п'яти тижнів. Відсьогодні і до середини січня ми поставимо Україні сотні тисяч артилерійських снарядів, тисячі ракет, сотні одиниць бронетехніки та інші критично важливі можливості», – каже він.

Координацію відомств у питанні доставляння зброї очолює радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван. Проте чиновник вважає, що найбільшою проблемою України є не запаси зброї, а жива сила.

Співрозмовник, знайомий із цим питанням, сказав, що акцент адміністрації Байдена на питанні «розв'язання проблем з персоналом» – частина масштабнішого поштовху, щоб покращити позицію України перед 2025 роком.

«Наразі Україна не мобілізує і не навчає достатньо солдатів для укомплектування своїх передових підрозділів», – заявив неназваний чиновник і зазначив, що США готові допомогти з навчанням мобілізованих.

Також США виділяють Україні щонайменше чотири пакети економічної допомоги для підтримки сільського господарства, транспортної сфери, спільних проєктів уряду і Світового банку, а також на професійну підготовку громадян. Загальна сума допомоги – $437,7 млн.

Як повідомлялося, до нового пакета допомоги увійдуть, зокрема, боєприпаси для реактивних систем залпового вогню Himars. Також Штати передадуть протитанкові озброєння та засоби для протидії безпілотникам.

Пакет містить:

  • боєприпаси протидії безпілотним авіаційним системам;
  • боєприпаси для ракетно-артилерійських систем Himars;
  • артилерійські снаряди калібру 155 мм та 105 мм;
  • високошвидкісні протирадіолокаційні ракети;
  • безпілотні авіаційні системи;
  • машини із захистом від мін і засідок.

Також Україна отримає багатоцільові позашляховики HMMWV, легкові тактичні автомобілі, хімічне, біологічне, радіологічне, ядерне захисне обладнання (CBRN), протитанкові системи Javelin і AT-4, ракети TOW, боєприпаси до стрілецької зброї; гранати та навчальне спорядження, а також запасні частини й допоміжне обладнання.

Источник материала
loader
loader