Ми втрачаємо експортні ринки: з початку війни Україна втратила доступ до понад 20 країн Африки, - Андрій Дикун
Ми втрачаємо експортні ринки: з початку війни Україна втратила доступ до понад 20 країн Африки, - Андрій Дикун

Ми втрачаємо експортні ринки: з початку війни Україна втратила доступ до понад 20 країн Африки, - Андрій Дикун

27 листопада Андрій Дикун, голова Всеукраїнської аграрної ради (ВАР), зустрівся з аграріями Житомирщини, щоб обговорити найважливіші проблеми агросектору. Серед головних питань — бронювання працівників, доступ до кредитних програм та перспективи вступу України до ЄС.

Аграрії наголосили, що питання бронювання працівників для посівної кампанії залишається невирішеним. Постанова уряду щодо бронювання змінювалася тричі, проте багато виробників досі не розуміють механізму її дії.

“Ми маємо ситуацію, коли сільгоспвиробники опинилися без чітких правил гри. Для аграріїв вкрай важливо знати, на кого можна розраховувати в сезон посівної, зараз знімають майже всі броні”, — зазначив Андрій Дикун.

ВАР пропонує вирішити цю проблему системно. “Наш аналітичний центр готовий розробити справедливий та зрозумілий документ для бронювання працівників, який забезпечить стабільність агросектору в найважливіші періоди”, — підкреслив очільник ВАР.

Ми втрачаємо експортні ринки: з початку війни Україна втратила доступ до понад 20 країн Африки, - Андрій Дикун - Фото 1

Ще однією важливою темою стало розширення доступу до державної програми “5-7-9%”. За словами Дикуна, аграрії потребують підвищення кредитних лімітів для забезпечення виробничих потреб у період війни.

“Нещодавно я зустрівся з представниками Світового банку, де обговорював це питання. Ми звернулися до міжнародних партнерів із проханням підтримати український агросектор, адже його стабільність — це стабільність продовольчої безпеки не лише України, але й світу”, — розповів він.

У контексті євроінтеграції Андрій Дикун наголосив, що Україна може стати ключовим гравцем у забезпеченні продовольчої безпеки Європи.

“Україна здатна допомогти Європі уникнути чергової хвилі міграції з країн Південної Африки, забезпечуючи ці регіони продовольством. Проте зараз ми втрачаємо експортні ринки: з початку повномасштабного вторгнення Україна втратила доступ до понад 20 країн Африки”, — заявив Дикун.

За його словами, європейські країни дещо обережно ставляться до інтеграції українського агросектору через його конкурентоспроможність. 

“Український агросектор є сильним гравцем, і це викликає певні побоювання серед європейських фермерів. Проте ми повинні працювати над тим, щоб наш потенціал сприймали як перевагу, а не загрозу”, — додав голова ВАР.

Источник материала
loader
loader