Як передає Укрінформ, про це повідомляє Донецька ОВА.
Як зазначається, Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації спільно з Донецьким обласним молодіжним центром провели цей захід, щоб вшанувати пам'ять мільйонів невинно загиблих українців.
Зокрема, фахівець Донецького обласного молодіжного центру Ярослав Утенко детально розповів учасникам про причини, хід та наслідки Голодомору на території Донеччини.
"Донеччина, відома своїми промисловими гігантами та багатими ресурсами, також стала жертвою одного з найжахливіших злочинів XX століття – Голодомору 1932-1933 років. Ця трагедія, яка забрала мільйони життів українців, не оминула і наш регіон.
Хоча більшість асоціює Голодомор із сільськими районами, де селяни були безпосередньо залежні від землі, на Донеччині голод мав свої особливості. Промислові міста, такі як Донецьк, Маріуполь, Макіївка, Дружківка також відчули на собі його наслідки. Селяни приїжджали до міст у пошуках їжі, але знаходили лише голод і смерть", - йдеться у повідомленні.
Учасники заходу дізналися про те, як штучно створений голод знищив цілі села та міста, як люди боролися за виживання, і які наслідки ця трагедія мала для подальшого розвитку регіону.
Під час лекції були представлені архівні документи, фотографії та спогади очевидців. Це допомогло присутнім уявити весь масштаб трагедії та відчути біль і страждання людей, які пережили Голодомор.
Інтерактивна форма заходу дозволила учасникам не лише слухати, а й брати активну участь в обговоренні. Наприкінці лекції всі охочі пройшли невеликий тест, щоб закріпити отримані знання.
У суботу, 23 листопада, в Україні вшановують пам'ять жертв Голодоморів.
Цей день пам'яті відзначають щороку у четверту суботу листопада на підставі указів Президента 1998 та 2007 років, повідомляє Укрінформ.
Українці у ХХ сторіччі пережили три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був голод 1932-1933 років – саме його називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом.
Україна внаслідок Голодомору-геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років втратила мільйони людських життів. У 2006 році Законом України Голодомор визнаний геноцидом Українського народу.
Фото: ОП