Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив директор секретаріату Енергетичного співтовариства Артур Лорковський.
"Ми надаємо сонячні системи разом з резервними акумуляторами, щоб у разі потреби вони могли працювати в ізольованому режимі. Міністерство охорони здоров'я спочатку визначило 25 лікарень, і зараз вони працюють над створенням більшого списку. Наразі триває процес закупівлі рішень "під ключ" для 14 лікарень". Це включає не лише необхідне обладнання, але й послуги зі встановлення, щоб забезпечити лікарні повноцінними функціональними системами", - сказав він.
За словами Лорковського, список лікарень, "вочевидь, зростатиме".
"І ми звертаємося до українських компаній, зацікавлених у співпраці шляхом постачання обладнання та надання послуг з монтажу. Від українських компаній надійшло чимало пропозицій, і ми продовжуємо їх приймати. Нові контракти та угоди розроблятимуться у міру того, як міністерство визначатиме більше лікарень, готових до встановлення фотоелектричних панелей та акумуляторних систем", - зазначив директор секретаріату Енергетичного співтовариства.
Як повідомляв Укрінформ, у квітні 2022 року за ініціативою єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон Енергетичним співтовариством було створено Фонд енергетичної підтримки України. Донори Фонду – окремі держави, міжнародні компанії та організації. Основним завданням Фонду є допомога енергетичним компаніям оперативно відновлювати пошкоджену або знищену енергетичну інфраструктуру внаслідок російських обстрілів.
Управління Фондом здійснює секретаріат Енергетичного співтовариства – міжнародної організації, ключовою ціллю якої є створення єдиного пан’європейського енергетичного ринку, базованого на правилах та принципах внутрішнього енергоринку ЄС.