Доходи від заморожених активів РФ вже йдуть на відбудову енергосистеми України
Доходи від заморожених активів РФ вже йдуть на відбудову енергосистеми України

Доходи від заморожених активів РФ вже йдуть на відбудову енергосистеми України

Частина виділених нещодавно Євросоюзом коштів для Фонду енергетичної підтримки України походять із доходів від заморожених російських активів, і це є дієвим засобом притягнення Росії до відповідальності за завдані нею збитки в Україні.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив директор секретаріату Енергетичного співтовариства Артур Лорковський.

"Деякі з цих ресурсів, які були нещодавно надані Європейським Союзом, походять із доходів від заморожених в ЄСросійських активів. Європейський Союз ухвалив рішення заморозити ці активи, але оскільки вони продовжують приносити прибуток, частина цього прибутку була виділена Фонду. Ми використовуємо ці гроші для закупівлі необхідного обладнання для енергосистеми України. Такий підхід є дієвим засобом притягнення Росії до відповідальності за завдані нею збитки в Україні", - сказав він.

Лорковський повідомив, що Фонд зосереджується на конкретних проєктах, які безпосередньо постраждали від ударів РФ по енергетичній інфраструктурі України. При цьому, Міністерство енергетики України визначає конкретні запити на підтримку, а секретаріат Енергетичного співтовариства вже організовує ресурси, аби ці запити задовольнити.

"Міністерство є бенефіціаром Фонду і виділяє гроші на проєкти; ми просто надаємо обладнання, щоб ці проєкти були реалізовані. Ми відіграємо важливу, але обмежену роль у цьому процесі, не відповідаючи за загальну енергетичну політику України - ця відповідальність лежить на вашому уряді. Наша відповідальність полягає у тому, щоб ефективно та швидко використовувати внески донорів для фінансування проєктів, визначених міністерством як пріоритетні, дотримуючись належних процедур закупівлі для забезпечення витратної ефективності", - додав він.

Як повідомляв Укрінформ, Енергетичне співтовариство - міжнародна організація, ключовою ціллю якого є створення єдиного пан’європейського енергетичного ринку, базованого на правилах та принципах внутрішнього енергоринку ЄС. Членами Співтовариства є всі 27 держав - членів ЄС, а також Албанія, Боснія та Герцеговина, Північна Македонія, Косово, Грузія, Молдова, Чорногорія, Сербія та Україна.

Секретаріат Енергетичного співтовариства також здійснює управління створеним у квітні 2022 року Фондом енергетичної підтримки України.

Теги по теме
Украина
Источник материала
loader
loader